Uczniowie klas 6b i 6d zaprezentowali premierę anglojęzycznego spektaklu „Alice in Wonderland” („Alicja w Krainie Czarów”). Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Anny Myśliwiec i Emilii Zalewskiej. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w barwne postacie znane z klasycznej opowieści, prezentując swoje umiejętności językowe i aktorskie. Spektakl spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Kolejne przedstawienia planowane są we wrześniu.
Aktualności
Premiera spektaklu „Alice in Wonderland”
Karta rowerowa
Z radością informujemy, że nasi uczniowie pomyślnie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową i zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy".
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wykazali się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi.
Życzymy Wam zawsze bezpiecznej jazdy oraz wielu radosnych kilometrów na dwóch kółkach. Szerokiej drogi i do zobaczenia na rowerowych trasach!
Sukcesy sportowe 2025/2026
Sukcesy sportowe naszych uczniów w roku szkolnym 2025/2026.
Dziękujemy za film Panu Grzegorzowi Miklińskiemu.
Europejski Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści
W ramach Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Mowie Nienawiści powstała bardzo kolorowa i ciekawa wystawa, która z pewnością zwróci uwagę na pojawiający się problem hejtu.
Z tej okazji rozstrzygnięto także konkurs na plakat:
"Hejt naprawdę rani, bądź kumplem a nie katem".
I miejsce - Stanisław Kowalikowski 3C
II miejsce - Kornelia Michnikowska 3C
III miejsce - Aleksandra Cuevas-Koseska 3C
Wyróżnienie - Sara Eliasz 3A
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział.
5
Curiosity Cube 2026, czyli dwa dni z nauką i eksperymentami!
Curiosity Cube 2026 jest to supernowoczesne, mobilne laboratorium edukacyjne promujące nauki ścisłe (STEM) wśród dzieci i młodzieży. Poświęcone jest podstawom biologii, m.in. wiedzy o DNA i aminokwasach.
Curiosity Cube pojawiło się na Mokotowie dzięki staraniom dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 85 im Benito Juareza przy ulicy Narbutta 14 oraz uprzejmości Nowego Teatru, na którego dziedzińcu się obecnie znajduje. Jest to jego pierwsza wizyta w Polsce.
Laboratorium w swym tegorocznym tournée odwiedziło dotąd Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Czechy, Niemcy, Holandię i Polskę. Następnie pojawi się w 7 kolejnych krajach Europy. Jest ono edukacyjnym przedsięwzięciem non profit firmy Merck, w którym wolontaryjnie udzielają się naukowcy pochodzący z Polski i Niemiec.
W czwartek i piątek zespół Curiosity Cube będzie prowadzić warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 85. Równolegle, uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej nr 85, biorą udział w doświadczeniach biologicznych, chemicznych i fizycznych pod opieką nauczycieli oraz zaproszonych gości. Nauczyciele przygotowali również dodatkowe eksperymenty dla starszych klas.
W sobotę zaś kontener Curiosity Cube będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Zapraszamy więc gorąco młodych odkrywców! Nauka potrafi być fascynująca, a wizyta w Curiosity Cube – cennym doświadczeniem i inspiracją.
Dziedziniec Nowego Teatru, ul. Madalińskiego 10/16
9.00–14.00
Przychodźcie! Ciekawość to początek fascynującej przyszłości:)
Curiosity Cube
W dniach 18-19 czerwca odbędzie się bardzo ważne dla nas wydarzenie naukowe Curiosity Cube 2026 na terenie Teatru Nowego.
Curiosity Cube jest to mobilne laboratorium naukowe.
Projekt ma na celu popularyzację przedmiotów ścisłych (STEM) wśród dzieci i młodzieży.
Podczas Curiosity Cube 2026 uczniowie poznają podstawy biologii syntetycznej oraz dowiedzą się, w jaki sposób jest ona wykorzystywana aby pomagać naszej planecie.
Będziemy mieli okazję spotkać prawdziwych naukowców, którzy wyglądają tak samo jak my i pracują nad stworzeniem lepszej przyszłości.
W tym mobilnym laboratorium uczniowie wykonają trzy praktyczne eksperymenty pod okiem naukowców.
30. doroczny Konkurs Rysunku dla Dzieci „To jest mój Meksyk” (2026)
Drodzy Uczniowie!
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku oraz Instytut Meksykanek i Meksykanów Za Granicą zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 lat do udziału w 30. dorocznym Konkursie Rysunku dla Dzieci „To jest mój Meksyk” (2026), którego tematem przewodnim jest „Meksykańskie Święto, które obchodzisz”.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy (ostatnie 2 strony PDFu)
https://drive.google.com/file/d/1iFgDe-46nGm_MIfSbCX__p-FxvGI44Sw/view
Zachęcamy do udziału
Europejski Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści
Dzień 18.06 jest Europejskim Dniem Przeciwdziałania Mowie Nienawiści. W ostatnich dniach uczniowie wzięli udział w konkursie: " Hejt naprawdę rani, bądź kumplem, a nie katem".
Ponadto w klasach I - III dzieci miały okazję wziąć udział w dyskusji na temat hejtu, wyrazić swoje zdanie , zastanowić się jak mu przeciwdziałać i opowiedzieć o swoich osobistych doświadczeniach. Zwieńczeniem było grupowe kolorowanie banerów zawierających wzmacniające słowa. Efekty pracy zobaczymy w czwartek przy głównym wejściu do szkoły. Pragniemy podziękować uczniom za ich zaangażowanie i otwartość. Wasza postawa pokazuje, że los drugiego człowieka oraz atmosfera jaka nas otacza, nie są Wam obojętne.
Katarzyna Kowalewska
Katarzyna Stępniak
8
Program Klasa Guliwera
Uczniowie klas 1a, 1b i 1c zakończyli całoroczny program Klasa Guliwera. Przez ten czas byli oni widzamy wspaniałych spektakli Teatru Guliwer: "Ale kino!", "Gwiazdka, która nie chciała być pierwsza", "Podroże Guliwer" oraz "Strachy, lachy i kalorie". Dzieci miały ponadto możliwość uczestniczenia w warsztatach z aktorami teatru, zwiedzili kulisy teatru oraz garderoby aktorów. Bezpośredni kontakt z artystami pozwolił im lepiej zrozumieć proces tworzenia spektakli. Szczególne podziękowania za rozwijanie wrażliwości estetycznej, budowanie pewności siebie oraz aktywne uczestnictwo w kulturze wśród naszych najmłodszych uczniów kierujemy do nauczycielek: pań Agnieszki Rutkowskiej, Elżbiety Olszak i Karoliny Szramowskiej.
Jak Dzień Dziecka, to tylko w Warszawie – i najlepiej w Łazienkach Królewskich!
Uczniowie klasy 4b świętowali swój dzień w wyjątkowy sposób. Najpierw wybrali się na pyszne lody, a potem spędzili czas na pikniku w Łazienkach Królewskich. Były planszówki, karty, badminton, smaczne przekąski, a nawet karmienie ciekawskich wiewiórek.
Dopisała pogoda, humory i świetna atmosfera. To był dzień pełen radości, zabawy i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci!
Klasa 4b na tropie Fryderyka Chopina ;)
28 maja uczniowie klasy 4b wzięli udział w wycieczce z cyklu „Ciekawa Warszawa” organizowanej przez Fundację Rozwoju Rodziny RoRo. Podczas spaceru po Warszawie uczestniczyli w grze miejskiej „Małe wyprawy śladami Fryderyka Chopina”, która miała formę zabawy w detektywów.
Uczniowie rozwiązywali zagadki i wykonywali zadania związane z życiem oraz twórczością wybitnego kompozytora. Gra dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, radości i satysfakcji z odkrywania kolejnych wskazówek. Wycieczka miała również charakter integracyjny – wspólne działania i spacery sprzyjały współpracy oraz budowaniu relacji w klasie.
To była ciekawa i pełna wrażeń lekcja historii oraz kultury Warszawy, którą uczniowie będą długo wspominać.
Nasi zdolni uczniowie na Biesiadzie u Warsa i Sawy!
8 czerwca reprezentacja naszych zdolnych uczniów wzięła udział w Forum Kreatywnym „Biesiady u Warsa i Sawy” w Zespole Szkół im. Piotra Wysockiego.
Wydarzenie zorganizowane przez Warszawską Sieć Szkół Wspierających Uzdolnionych było okazją do wymiany doświadczeń i promowania młodych talentów. Nasi uczniowie przez 4 godziny uczestniczyli w dyskusjach, warsztatach sportowych oraz słodkim biesiadowaniu przy domowych ciastach przygotowanych przez organizatorów wydarzenia!
Klasa 8a w świecie wielkiej nauki!
Klasa 8a odwiedziła Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN. Zaczęliśmy od fascynującego wykładu o nanotechnologii, a potem ruszyliśmy do laboratoriów. Uczniowie eksperymentowali ze światłem UV, sprawdzali temperaturę kamerą termowizyjną i sterowali niesamowitymi cieczami magnetycznymi.
Na deser zobaczyliśmy widowiskowe doświadczenia chemiczne – dymiącą „lokomotywę” oraz wybuchową „pastę dla słonia”! 🧪💥
9
Szkolny Serwis Rowerowy
Już w nadchodzącą sobotę 13.06 na Mokotowie, w szkole podstawowej nr 69, przy ul. Wiktorskiej 73 odbędzie się bezpłatny Szkolny Serwis Rowerowy. Przeznaczony on jest dla wszystkich uczestników kampanii Rowerowy Maj, pierwszeństwo mają osoby z dzienniczkami Rowerowego Maja.
Mistrzostwa Mokotowa w "dwa ognie,,
Przedstawiamy Państwu Wicemistrzów Dzielnicy Mokotów w Dwa Ognie.
Gramy Razem
Za nami emocjonujący mecz świetlicowy „Gramy Razem! – II Edycja Mokotowskiej Integracji Świetlic”, w którym udział wzięli chłopcy z klas 2 i 3 SP85 oraz SP103.
Spotkanie przebiegło w atmosferze sportowej rywalizacji, współpracy i dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, ducha fair play i wspaniałe emocje!
Już za tydzień 19 czerwca, odbędzie się mecz rewanżowy w Naszej Szkole!
Cała świetlica serdecznie zachęca do kibicowania naszej drużynie!
Trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy i równie świetną atmosferę!
A na koniec chcielibyśmy podziękować wychowawcom świetlicy Pani Weronice Wronie oraz Panu Jakubowi Maciołkowi za pomoc, organizację i wsparcie!
Mistrzostwach Mokotowa w "dwa ognie,,
Pierwsze sukcesy dziewcząt klasy IV sportowej - srebrny medal w Mistrzostwach Mokotowa w "dwa ognie,,. Dziewczyny naprawdę spisały się na medal, a do złota zabrakło tylko 2 pkt.
Brawo dziewczyny!
Nasz reprezentant
Już rozpoczyna się mundial - większością przestrzeni zawładną piłkarze, mecze i footballowe gadżety.
A my mamy własnego piłkarza w szkole i cieszymy się z Jego sukcesów.
Michał Kociszewski uczeń klasy 8A z powoływaniem do Reprezentacji Polski U15 w piłce nożnej! Przebywał tydzień w Szwajcarii i rozegrał dwa mecze. Jeden wygrywając 5:3, drugi remisując 2:2.
Może na następnym mundialu będziemy trzymać kciuki za naszą reprezentację z Michałem w składzie - tego z całego serca życzymy i mocno trzymamy kciuki.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNO-HISTORYCZNY
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 5b, Miłosz Rokicki zdobył 1 miejsce w kategorii uczniowie klas 4 - 6 w Międzynarodowym Konkursie Artystyczno-historycznym - ZAMEK KRÓLEWSKI W DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI. KURTYNA W GÓRĘ.
https://www.zamek-krolewski.pl/strona/edukacja/2761-kurtyna-w-gore
Malowane poezją Kasprowicza – święto sztuki i literatury w SP 85
9 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 85 odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV edycję międzyszkolnego konkursu literacko-plastycznego „Malowane poezją Kasprowicza”.
Wydarzenie zgromadziło licznych gości, uczestników konkursu, nauczycieli, rodziców oraz społeczność naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. pan Krzysztof Skolimowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, pani Aleksandra Mostowska – Kierowniczka Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, pani Edyta Uliasz – Karasińska - dyrektorka biblioteki nr XXX, pan Robert Bartoszcze – przedstawiciel firmy AMS oraz harcmistrz Sławomir Szczepanik.
Tegoroczna gala była okazją do spotkania z twórczością Jana Kasprowicza – wybitnego poety Młodej Polski, którego utwory stały się inspiracją dla młodych artystów. Uroczystość rozpoczęła prezentacja poświęcona życiu i twórczości poety, przygotowana przez Piotra Sienkiewicza z klasy 5b.
Następnie uczestnicy mieli okazję obejrzeć program artystyczny „Wiatr od Harendy”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Recytacje poezji, oprawa muzyczna oraz wyjątkowa atmosfera pozwoliły publiczności przenieść się w świat tatrzańskich krajobrazów i poetyckiej wyobraźni Jana Kasprowicza.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie z piętnastu warszawskich szkół podstawowych. Jury, po wnikliwej ocenie prac, wyróżniło szesnaście dzieł, których autorzy wykazali się szczególną wrażliwością artystyczną, kreatywnością oraz umiejętnością interpretacji poezji poprzez sztukę plastyczną.
Uroczystego wręczenia nagród dokonali pan Krzysztof Skolimowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 85 – pan Mariusz Wychódzki.
Miłą niespodzianką dla laureatów było wręczenie nagród specjalnych. Dwie z nich przyznała Dyrekcja SP 85, a kolejną ufundował zaprzyjaźniony z SP 85 sponsor - pan Tomasz Kasiłowski. Wyjątkowe wyróżnienie otrzymała również najmłodsza uczestniczka konkursu, której środowisko harcerskie wręczyło pamiątkowy puchar.
Ogromnym wyróżnieniem dla laureatów jest możliwość prezentacji zwycięskich prac na cyfrowych nośnikach reklamowych w przestrzeni publicznej Warszawy. Dzięki współpracy z firmą AMS mieszkańcy stolicy przez najbliższe dwa tygodnie będą mogli podziwiać efekty pracy młodych artystów.
Zwieńczeniem uroczystości był wernisaż prac laureatów, podczas którego goście mogli z bliska obejrzeć nagrodzone dzieła i przekonać się, jak inspirująca dla młodego pokolenia pozostaje poezja Jana Kasprowicza.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu oraz dziękujemy partnerom, nauczycielom i gościom za wspólne świętowanie.
Archiwum Aktualności