Na lekcji chemii uczniowie zajmowali się tworzeniem modeli atomów, aby lepiej zrozumieć ich budowę. Każdy uczeń wykonał model atomu, wykorzystując plastelinę do stworzenia jądra i elektronów oraz narysowane powłoki elektronowe. Dzięki tej aktywności uczniowie mieli okazję lepiej poznać układ i rozmieszczenie elektronów w atomie oraz zależności między powłokami. Został także wykonany przestrzenny model z drutu.
Model atomu
Projekt „Niezwykła szafa” w 4a
Podczas omawiania lektury „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”, chętni uczniowie klasy 4a wzięli udział w kreatywnym projekcie pod nazwą „Niezwykła szafa”. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wykonanie wyjątkowej szafy, która – tak jak w książce – przenosi bohaterów do magicznego świata. Wewnątrz szaf znalazły się mapy Narnii, informacje o bohaterach oraz wiadomości o świecie rzeczywistym. Efekt? Kreatywne prace, które zachwycają pomysłowością i wykonaniem! Wszystkie szafy są niesamowite!
Brawo dla uczniów za ogromny entuzjazm i świetne pomysły!
1
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
Miło nam przekazać ważne wieści społeczności szkolnej!
We czwartek, 31 października, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
W tajnym głosowaniu uczniowie wskazali swoich faworytów.
Przewodniczącą SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO została
ELENA BARTOSZCZE z 8b /91 głosów/
Wiceprzewodniczącymi SU zostali:
OSKAR KACZMAREK z 4a /61 głosów/
oraz MARIA BERNAT z 7a /59 głosów/
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! LICZYMY NA WASZE MĄDRE DECYZJI!
Szczepienie HPV
Mistrzostwa Mokotowa
Kolejne zawody sportowe, tym razem nasi chłopcy zajęli 4 miejsce w Mistrzostwach Mokotowa w unihokeju.
Warsztat dla rodziców w DPS
Dział Pomocy Specjalistycznej Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy zaprasza rodziców i opiekunów nastoletnich dzieci autoagresywnych w warsztacie pn. Kryzysy nastolatków, samookaleczenia.
Warsztat będzie poprowadzony przez psychologów Działu Pomocy Specjalistycznej Ośrodka. Odbędzie się w dn. 28 listopada 2024 r. w godz. 13:00 - 16:00 w siedzibie Działu Pomocy Specjalistycznej przy ul. Bartłomieja 3 w Warszawie.
Obowiązują zapisy pod numerem 22 852 61 30
Udział w warsztacie jest bezpłatny.
Podczas warsztatu Uczestnicy dowiedzą się o:
- trudnościach wieku nastoletniego i kryzysach rozwojowych, mogących wpływać na zdrowie psychiczne dzieci
- rodzajach i formach autoagresji
- ryzyku, jakie niosą za sobą zachowania autoagresywne
- strategiach reagowania na samouszkodzenia dzieci
- miejscach w Warszawie i okolicach, w których dzieci i rodzice mogą skorzystać ze wsparcia w sytuacji wystąpienia problemu autoagresji
DROGA RECYTATORÓW DO SUKCESU W XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa…”
Tegoroczna „przygoda recytatorów” rozpoczęła się 7 października podczas szkolnego etapu konkursu. Następnie 12 października laureaci szkolnego etapu reprezentowali naszą szkołę w II etapie konkursu. Do finału zakwalifikowały się Liwia Łuczyńska, klasa 2b i Anna Nawrot, klasa 2a w kategorii klas 1-3, a także Danusia Sikora, klasa 7c w kategorii klas 7-8.
24 października w budynku Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi odbyła się Gala Finałowa konkursu. Naszą szkołę reprezentowały recytatorki: Liwia Łuczyńska, Anna Nawrot oraz Danuta Sikora. Jak co roku Galę prowadziła Pani Dyrektor Anna Żak, która podziękowała dzieciom i nauczycielom za trud przygotowania utworów poetyckich. Gala była wzbogacona o występ muzyczny Zespołu Serafinki z w/w szkoły.
31 października w murach naszej szkoły miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom. Uczniowie przyjęli gratulacje z ust Pani Dyrektor Elżbiety Olszak, otrzymali upominki, gry religijne oraz dyplomy. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych recytatorów. Życzymy im wielu wspaniałych i brawurowych wystąpień.
8
Pamięć o Nieznanych
Na naszych Uczniów zawsze można liczyć. W przeddzień Święta Zmarych pamiętali także o tych Nieznanych.
W czwartek 31 października klasa 2a wraz z wychowawczynią p.Ewą Jeznach odwiedziła Miejsce Pamięci Narodowej przy ul. Puławskiej 17, którym opiekuje się nasza szkoła. Zrobili porządki, postawili kwiaty i zapalili znicz. W drodze powrotnej zapalili znicze także przy tablicach pamiątkowych na ul. Sandomierskiej.
Akcja charytatywna
Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych fundacji Między Ludźmi.
Jeżeli chcecie mieć swój udział w przygotowaniu słodkich upominków świątecznych dla najuboższych podopiecznych stowarzyszenia, to prosimy Was o przyniesienie delicji oraz czekolad, które wypełnią paczki świąteczne maluchów.
Słodycze będą zbierane przez przedstawicieli SU, ale można je również przynosić do sali 205. Akcja będzie trwała do 14 listopada.
Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Z pozdrowieniami
Opiekunowie Samorządu
TUTORLINGO
Już niebawem Szkolny Wolontariat rusza ze swoim najnowszym pomysłem - TUTORLINGO!
Wszyscy uczniowie, którzy mają problem z ktorymś przedmiotem, niezależnie od klasy, niezależnie od przedmiotu, mogą wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy wolontariat.sp85@eduwarszawa.pl, a my dopasujemy indywidualnie wolontariusza, który doraźnie przed klasówka, albo przez dłuższy czas, bedzi Was wspierał, pomagał i wyjaśniał. Czekamy na Was
Mamy już przygotowaną bazę chętnych tutorów, którzy z niecierpliwością czekają na zgłoszenia!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Przypominamy, że nasz szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego SP 85 odbędą się już w najbliższy czwartek - 31 października!
Gdybyście nie byli pewni na kogo oddać swój głos, to prezentujemy Wam kandydatów:
1. ELENA BARTOSZCZE – 8B
2. MARIA BERNAT – 7A
3. OSKAR KACZMAREK – 4A
4. JANA KASPRZYK -7A
5. KRYSTIAN MAŁEK – 7C
Sukcesy sportowe
Dzisiaj złoto w Mistrzostwach Mokotowa dziewcząt w unihokeju - drużyna trenowana przez Piotra Januchtę nie straciła ani jednej bramki w całym turnieju, zdobywając jednocześnie 52 gole. MVP turnieju została Jana Kasprzyk z kl.7a
Mistrzostwa Mokotowa w piłce ręcznej
Nasze zawodniczki zdobyły brąz na Mistrzostwach Mokotowa w piłce ręcznej dziewcząt.
Kolacja Pożegnalna w Jaskini
Polscy uczniowie i hiszpańskie rodziny spotkali się na wyjątkowej kolacji pożegnalnej w restauracji, która jest autentyczną jaskinią. Atmosfera była magiczna, a podziemia pełne lokalnych przysmaków potęgowały wrażenie wyjątkowego wieczoru.
Po kolacji rozpoczęła się prawdziwa, hiszpańska fiesta pełna muzyki, tańców i śmiechu.
Był to wieczór pełen wzruszeń i radości, który zbliżył wszystkich jeszcze bardziej.
Niezapomniane zakończenie programu Erasmus+!
Hasta mayo 🇵🇱🇪🇸
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
W piątek mieliśmy przyjemność gościć Pracownię Eksperymentu - Fundację, tym razem z pierwszymi warsztatami z cyklu "Co ja mogę? Po co mi to? ". To spotkania Finansowane przez Fundację Intercars i Wielką Wyprawę Maluchów. Uczestnicy poprzez różne eksperymenty przekonują się dlaczego mamy takie a nie inne przepisy, po co nam zasady Bezpieczenstwa Ruchu Drogowego. Tym razem tematem wiodącym była Energia i jak się przed nią uratować. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 4a, 6a oraz 6b.
Chemiczne domino
Uczniowie klasy 8b na lekcji chemii sprawdzali swoją wiedzę o solach, układając domino chemiczne z nazwami i wzorami.
Gra w statki na chemii
Na lekcji chemii uczniowie klasy 7a i 7c wzięli udział w emocjonującej grze w statki chemiczne! Dzięki tej zabawie mieli okazję utrwalić swoją wiedzę i sprawdzić się w praktyce.
Wycieczka na plantację oliwek
Ostatni dzień w hiszpańskiej szkole rozpoczął się od otrzymania białych koszulek, na których podpisy składali wszyscy hiszpańscy koledzy i koleżanki z klasy naszych uczniów. To była wzruszająca niespodzianka.
Następnie grupa wybrała się na plantację oliwek. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces uprawy i zbioru regionalnej odmiany oliwek, a także dowiedzieć się więcej o produkcji oliwy z oliwek.
Później było spotkanie z burmistrzem Alozainy, który serdecznie ich pożegnał i zaprosił do dalszej współpracy obie szkoły - polską i hiszpańską. Wręczono również prezenty, które będą niezapomnianą pamiątką z tego wyjątkowego pobytu.
Na zakończenie dnia odwiedzili muzeum sztuki lokalnych artystów. Uczniowie podziwiali prace miejscowych twórców przedstawiające sztukę nowoczesną.
Niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników!
16
Koncert muzyki filmowej
W dniu dzisiejszym, 25.10.2024 r., uczniowie klas starszych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu.
Fundacja Talent przygotowała spotkanie wspierane przez Miasto Stołeczne Warszawa. Uczestnicy dowiedzieli się jak kiedyś i dziś powstają ścieżki muzyczne do filmów. A wszystko to ilustrowane było występem Tomasza Dolskiego, który grał na skrzypcach szlagiery ze znanych filmów.
Podobało się wszystkim i być może niejedna osoba zainspiruje się, aby rozwijać swoje muzyczne talenty.
Wycieczka do Jaskini w Nerja, Balkon Europy i Plaża
Uczestnicy programu Erasmus + rozpoczęli kolejną przygodę od zwiedzania majestatycznej Jaskini w Nerja, gdzie uczniowie z zachwytem podziwiali stalaktyty, stalagmity i ogromne podziemne komory. Wizyta poprzedzona była pokazem VR. Dzięki specjalnym okularom i 360-stopniowej immersyjnej symulacji można było się poczuć tak, jakby faktycznie znajdować się w pokazywanym miejscu.
Kolejnym przystankiem był Balkon Europy, skąd roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na Morze Śródziemne.
Dzień zakończył się relaksem na plaży, gdzie uczniowie mogli cieszyć się słońcem, kąpielą w morzu i grą w piłkę.
5
Archiwum Aktualności