• Statut Szkoły

• W Statucie Szkoły dokonano ważnych zmian. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem na naszej stronie.

• Chór dla dzieci klas 1-3!

• Z wielką przyjemnością informujemy o rozpoczęciu zajęć chóru dla dzieci klas 1-3! Lekcje śpiewu poprowadzi dla najmłodszych Pani Weronika Wrona.

Zachęcamy do udziału i zapisu poprzez wysłanie wiadomości librusem do prowadzącej. Zapisy trwają do niedzieli.

Chór wystartuje 20 października i będzie odbywał się w każdy piątek o godz.14:20-15:20.

Serdecznie zapraszamy!

• Kącik czytelniczy w sali 111

• Dzięki rodzicom z klasy 4c, nasz kącik czytelniczy w sali 111 wzbogacił się o lampę, która nie tylko będzie oświetlać czytelnikom strony, ale nada nastroju całej klasie w długie jesienne i zimowe dni. Tylko, jak Państwo widzą, nasza biblioteczka trochę wieje pustką Gdyby ktoś z Państwa posiadał w domu książki lub magazyny anglojęzyczne - chętnie się nimi zaopiekujemy. Prosimy przynosić je do sali 111 lub do pani Doroty Kieszek, która opiekuje się tą salą.

• Klasa w terenie

• W klasach młodszych też się wiele dzieje. Uczniowie klas 1-3 biorą udział w projektach edukacyjnych, o których będziemy informować na bieżąco.

Klasa 1a I 2a korzystając wtorkowej, pięknej pogody, zrealizowały aż 3 zadania z projektu ,,Klasa w terenie" w Powsinie podczas Święta Pieczonego Ziemniaka.

Pogoda i humory jak widać im dopisały

Aby zobaczyć co Dzieci robiły zapraszamy do bogatego albumu ze zdjęciami na stronie Facebooka

• Z wizytą u Jana Kochanowskiego

• W miniony wtorek klasy 7a i 7b ruszyły śladem Jana Kochanowskiego. Na mapie podróży znalazły się miejsca związane z życiem i twórczością tego wybitnego przedstawiciela czasów odrodzenia.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy pozostałych laureatów konkursów organizowanych przez p. Patrycję Lidwę na Europejski Dzień Języków Obcych.

klasy 5-6

I Ida Miros 5C

II Krystian Małek 6C

III Kacper Jędrzejczyk 6A i Stanisław Galczewski 6C

klasy 7-8

I Maja Gajowiak 7B

II Layan Al Bachri 7B, Cyryl Janczewski 7B Julia Rong 7C

III Pola Michalska 7B

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć prac dzieci w albumie fotograficznym

• Czytamy z Sercem

• Klasy 3c, 4b, 4c i jedna grupa klasy 4a w ramach akcji Czytamy z Sercem miały dziś zajęcia z pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się o zasadach udzielania pomocy i miały możliwość przećwiczyć resuscytację na stałym rezydencie naszej szkoły - fantomie Anne.

• Dzień otwarty

• We wtorek, 3 października, w godzinach 17:00 - 18:30 organizowany jest dzień otwarty, podczas którego rodzice mogą spotkać się z nauczycielami.

Oprócz klasy 1a, która organizuje zebranie dla rodziców, pozostali nauczyciele będą dostępni w salach oraz w pokoju nauczycielskim

1a - Ewa Jeznach - sala 103, godz. 18.00 - zebranie z rodzicami

8a - Beata Siadkowska - sala 203, godz. 17:30

8b - Beata Krysiak - sala 207, godz. 17:30

Wicedyrektor Agnieszka Olszewska 102

Nauczyciele wychowania- fizycznego i wychowawcy klas 4a, 4b, 5a i 5b - pokój nauczycielski nauczycieli w-f przy hali sportowej

Pozostali nauczyciele: pokój nauczycielski, sala 115

• ZIELONY CZWARTEK

• Drodzy Uczniowie klas 1 - 8!

W najbliższy czwartek - 5. października będziemy obchodzili szkolny dzień ekologii.

Tego dnia obowiązują w szkole stroje zielone!

Serdecznie zachęcamy wszystkich, by przeszukali swoje szafy i „przyodziali się we wszelkie odcienie zieloności”.

UWAGA!

Dla „najbardziej zielonych klas” przewidziane zostały nagrody!

Życzymy Wam, aby  W TYM WYJĄTKOWYM DNIU dopisywało wszystkim szczęście zielonego koloru, a może szmaragdowego…

Z ekologicznymi pozdrowieniami,

• Na tropach DNA

• 25 września klasa 8b odwiedziła Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Patrzcie Państwo jak izoluje się swoje DNA.

• Rocznica zakończenia walk powstańczych na Mokotowie

• 27 września obchodziliśmy rocznicę zakończenia walk powstańczych na Mokotowie. Dlatego jak co roku przedstawiciele naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz Panem Dyrektorem Mariuszem Wychódzkim i Panią wicedyrektor Agnieszką Olszewską wzięli udział w oficjalnych uroczystościach upamiętniających te wydarzenia.

Cała uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym pomordowanych Powstańców.

• Przez żołądek do wiedzy

• Dzisiaj naszym gościem był Chef Sebastian Olma, który wraz z klasą 8a poprowadził warsztaty kulinarne. Podczas gotowania nasza młodzież uczyła się matematyki poprzez miary, wagi i proporcje. Zetknęli się z geografią mówiąc o pochodzeniu, warzyw, przypraw czy owoców. Nauka wcale nie musi być nudna a przy tym integruje i bawi.

#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

Materiał z warsztatów można obejrzeć w Dzień Dobry TVN 9. października 2023r.

#laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

• Akcja wolontariacka

• Pomoc od serca - Wolontariat SP85 w Warszawie ogłasza akcję wolontariacką.

Już 10 października będzie obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Postanowiliśmy wesprzeć wszystkich, których los umieścił na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J Brudzińskiego na ul. Żwirki i Wigury 63A.

Zbieramy NOWE artykuły plastyczne (kredki, flamastry, farby, plastelinę itp.), kolorowanki, książki, gry planszowe oraz pluszaki - a do nich torebki prezentowe. Nasi wolontariusze poskładają przyniesione dary w paczki i dostarczą na Oddział.

Na Oddziałach przebywają dzieci w każdym wieku - od kilkutygodniowych bobasów aż po osiemnastolatków. Każdemu jest równie trudno, a taki niespodziewany prezent pozwoli chociaż na trochę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości i na pewno wywoła uśmiech.

Zbiórka trwa od poniedziałku 2 października do poniedziałku 9 października. Rzeczy prosimy przynosić do opiekunów wolontariatu: p. Weroniki Wrony i p. Doroty Kieszek, lub bezpośrednio do sali 111 do odpowiednio oznaczonej szafy wolontariatu.