• Dzielnicowy konkurs chemiczno-fizyczny

• Zapraszamy klasy 7 i 8 do wzięcia udziału w dzielnicowym konkursie chemiczno-fizycznym o temacie: „Maria Skłodowska-Curie: Odkrywanie Nowych Światów w chemii i fizyce”.

Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie lub w grupach (maksymalnie 2 osoby w grupie). Uczestnicy mają za zadanie przeprowadzić i nagrać prosty eksperyment chemiczny lub fizyczny (do wyboru), który ilustruje wybrane zjawisko chemiczne lub fizyczne. W filmiku należy przedstawić opis eksperymentu, użyte substancje i ich bezpieczne użycie oraz omówić obserwacje i wnioski.

Film należy przesyłać za pomocą aplikacji WeTransfer na stronie https://wetransfer.com/ na adres mailowy: konkurs.chemfiz.2024@gmail.com

Maksymalna długość filmu 5 minut. Termin nadsyłania prac: do 31 marca 2024

Nagrody będą obejmować certyfikaty uczestnictwa dla wszystkich uczniów, którzy wyślą pracę oraz nagrody rzeczowe.

• KLASA 1A W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek,

zapoznali się z rozmieszczeniem zbiorów w bibliotece,

każdy uczeń mógł samodzielnie wybrać i  wypożyczyć książkę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę i regulamin biblioteki.

W ramach kolejnej edycji  kampanii Instytutu Książki

„ Mała książka – Wielki człowiek” każdy uczeń  otrzymał  książkę

JUSTYNY BEDNAREK  -  WNUCZKA ANTYKWARIUSZA

z przepięknymi ilustracjami Emilii Dziubak

Jest to ogólnopolski projekt w całości finansowany

przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

• Rzecznik Praw Ucznia

• Kochani!

Przypominamy, że jutro bardzo ważny dzień dla całej społeczności szkolnej.

Jutro każdy z uczniów będzie mógł oddać głoś na swojego kandydata na RZECZNIKA PRAW UCZNIA.

Dla przypomnienia publikujemy listę kandydatów. To właśnie te nazwiska znajdziecie jutro na karcie wyborczej.

KANDYDATKI NA RZECZNIKA PRAW UCZNIA

1.Pani Karolina Jabłońska, psycholog

2. Pani Justyna Wojdziak, pedagog

3. Pani Magdalena Chodzińska – Kochanek – nauczycielka wf-u

4. Pani Dorota Kieszek, nauczycielka angielskiego

• Konkurs taneczny

• Drodzy uczniowie klas 1-8.

Przypominamy, że czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu tanecznego.

Zgłoszenia z klas 1-3 przyjmuje Pani Agnieszka Rutkowska, a z klas 4-8 Ilona Januchta.

Zachęcamy do udziału - pokażcie co potraficie!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 16.02.

• KUŹNIA SMAKÓW BENITO

• Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty konkurs na nazwę naszej pracowni w sali nr 8.

Wygrał projekt Wiktorii Niderek z klasy 8B. Gratulujemy!

Niestety do sali nie wejdziemy w najbliższym czasie, gdyż przechodzi kuchenne rewolucje. Po ich zakończeniu będzie wygodniej, nowocześniej a przede wszystkim bezpieczniej.

Szykujmy się do działań w KUŹNI SMAKÓW BENITO

• Wybory Rzecznika Praw Ucznia

• Już w najbliższy poniedziałek, 5 lutego, uczniowie klas 4-8 będą wybierali spośród nauczycieli swojego Rzecznika Praw Ucznia - kolejna lekcja patriotyzmu, wolnych wyborów i demokracji.