• Sąd nad Jackiem Soplicą, czyli lekcja inna niż zwykle

• Pewnego dnia pracownia lekcyjna zamieniła się w salę sądową, a zamiast uczniów  pojawili się bohaterowie "Pana Tadeusza". Podsądnym był sam Jacek Soplica. Odpowiadał za zamordowanie Stolnika Horeszki. Proces odbył się zgodnie z wokandą i zachowaniem wszelkich sądowych procedur. Oskarżyciel wzywał kolejnych świadków: Sędziego Soplicę, Telimenę, Zosię, Tadeusza, Maćka nad Maćkami, Gerwazego, Protazego, Jankiela oraz miejscową szlachtę. Ich zeznaniom towarzyszyły ogromne emocje! Adwokat Jacka stanął jednak na wysokości zadania. Soplica został zrehabilitowany i otrzymał najniższy wymiar kary - przyniesie słodycze dla swojej klasy :)
            Była to godzina dobrej zabawy i bardzo udana, literacka powtórka z niełatwej dla uczniów literatury.

• Nasze złotka

• Dzisiaj nasze dziewczęta prowadzone przez trenera Piotra Januchtę zdobyły ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW WARSZAWY w unihokeju w kategorii dzieci w ramach LVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Ogromne gratulacje.

• Fundacja Bieganie - LASER RUN

• W hali sportowej naszej szkoły Fundacja Bieganie organizuje 20.11.2022 r. zawody na które serdecznie zapraszamy. Pracownicy szkoły, nasi uczniowie i ich rodzice po wcześniejszej rejestracji (link poniżej) udział w zawodach mają bezpłatny.

Dystanse:

Bieg 3x200m, 3 serie strzelania - dzieci w wieku 11-16 lat;

Bieg 4x400m, 4 serie strzelania - zawodnicy 17 lat i starsi.

• Nasz zdolny uczeń

• Wojciech Bednarz z klasy VIIIa zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu kuratoryjnego z biologii. Gratulujemy Wojtowi i p. Beacie Krysiak, nauczycielce biologii. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Nasi sportowcy w akcji

• Nasze dziewczęta reprezentując Mokotów w Mistrzostwach Warszawy w piłce ręcznej wywalczyły 9 miejsce. Zawodniczkom dziękujemy za walkę a fotografowi za fajne fotki.

• Fundacja "Między ludźmi"

• Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych fundacji MIĘDZY LUDŹMI. Jeżeli chcecie mieć swój udział w przygotowaniu słodkich upominków świątecznych dla najuboższych podopiecznych stowarzyszenia, to prosimy Was o przyniesienie delicji oraz czekolad, które wypełnią paczki świąteczne maluchów. Słodycze będą zbierane przez przedstawicieli SU, ale można je również przynosić do sali 205. Akcja będzie trwała do 23 listopada.

Z góry dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Z pozdrowieniami :) Samorząd Uczniowski

• Zbiórka świąteczna

• Szanowni Państwo!

Zachęcamy do pomocy. Słodycze prosze przynowić do sali 107 do p. Ewy Makowieckiej w terminie do 23.11.2022.

Sredecznie dziękujemy za okazane serce!

• Konkurs poetycki

• Drodzy Uczniowie,

zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim "Polska Niepodległa wierszem pisana..." organizowanym w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Waszym zadaniem jest napisanie w dowolnym gatunku poetyckim utworu o tematyce patriotycznej. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4 - 6 oraz klasy 7 - 8. Prosimy o wysyłanie prac do 10.11.2022 na podane poniżej adresy mailowe:

gosciniak@sp85warszawa.com lub chmielowiec@sp85warszawa.com

Zachęcamy do udziału w konkursie.

Ewelina Chmielowiec, Katarzyna Gościniak

• Warsztaty kulinarne w klasach 1b i 1c

• Z okazji Dnia Jabłka (wrzesień) oraz Dnia Meksykańskiego (Dia de los Muertos) w klasach 1b i 1c odbyły się warsztaty kulinarne. Pod czujnym okiem nauczycielek Wioletty Piórkowskiej, Agnieszki Rutkowskiej i Weroniki Wrony dzieci mogły rozwinąć swoje kulinarne talenty przygotowując szarlotkę oraz meksykański przysmak burrito. Dodatkowo, w ramach Dia de Muertos uczniowie tych dwóch klas obejrzeli film Coco, uczestniczyli w zajęciach przybliżających tradycję meksykańskiego Dnia Zmarłych oraz w cudownych przebraniach, rodem z bajki Coco, pobawiły się przy meksykańskich nutach.