• Regulamin wypożyczania i użytkowania podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych służących do realizacji programów nauczania w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r.poz. 811 z późn. zm.

W celu zapewnienia co najmniej trzyletniego okresu używania podręczników lub materiałów edukacyjnych określa się szczegółowe warunki korzystania z podręczników lub materiałów edukacyjnych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza.

1. Podręczniki są własnością szkoły i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej. Udostępniane są trzem kolejnym rocznikom uczniów.
          2. Do wypożyczenia podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie.
          3. Podręczniki wypożyczane są uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego. Termin ich zwrotu będzie określony przez nauczyciela bibliotekarza w porozumieniu z wychowawcami klas pod koniec każdego roku szkolnego.
          4. W przypadku gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.
          5. Wypożyczenia podręczników uczniom klas 1-8 rejestrowane są w komputerowej bazie programu MOL biblioteki szkolnej.
          6. Dodatkowe wyposażenie podręcznika (np. płyty CD, plansze, mapy itp.) jest integralną częścią podręcznika i również podlega zwrotowi w stanie niezniszczonym.
          7. Uczniowie mają obowiązek podpisać imieniem i nazwiskiem każdy wypożyczony podręcznik (imię, nazwisko, klasa oraz rok szkolny).
          8. Uczniowie zobowiązani są do obłożenia podręczników w okładki i zabezpieczenia ich przed uszkodzeniem i zniszczeniem.
          9. Przez zniszczenie podręcznika rozumie się trwałe uszkodzenia spowodowane przez zaniedbanie użytkownika, które pomniejszają wartość użytkową i uniemożliwiają pełne korzystanie z podręcznika lub materiałów edukacyjnych. (zalanie, brak kartek, rozdarcia itp.)
          10. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub zgubienia podręcznika rodzice/opiekunowie prawni ucznia zobowiązani są do zwrotu kosztu zakupu lub samodzielnego odkupienia podręczników i materiałów edukacyjnych.
          11. Zwrotu kosztów zakupu podręcznika należy dokonać na konto szkoły
             nr 45 1030 1508 0000 0005 5082 3071.
          12. Informacja o cenach podręczników dostępna jest w bibliotece szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły.
          13. Potwierdzenie wpłaty za zgubiony lub zniszczony podręcznik należy przesłać na biblioteka.sp85@eduwarszawa.pl lub przynieść wydrukowane  do biblioteki lub sekretariatu szkoły do dnia 30 czerwca.
          14. Niedopełnienie formalności może spowodować otrzymanie podręczników w kolejnym roku szkolnym z opóźnieniem.
          15. Uczniowie i rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu i stosowania się do zawartych w nim postanowień.
          16. Znajomość regulaminu potwierdzają swoim podpisem rodzice/opiekunowie prawni.