• 19 edycja Festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa - MAM to! - konkurs taneczny

• W dniu dzisiejszym, 13.04.2023, w Domu Kultury Dorożkarnia, w ramach 19 edycji Festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa - MAM to! odbył się konkurs taneczny. W kategorii klas 7 - 8 pierwsze miejsce zajął zespół CURE w składzie Hanna Brożyna, Julia Jasińska i Antonina Olszewska. Uczennice klasy 7b pod okiem pani Ilony Januchty same przygotowały i zaprezentowały piękny układ pt. Soldier.

• Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

• W środę 12. kwietnia odbył się w naszej szkole  Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję” poezji Wisławy Szymborskiej. W szranki konkursowe stanęli uczniowie kl. 4-8. Uczestników oceniało jury w składzie: pisarka – pani Ewa Chotomska, dyrektor Biblioteki  Publicznej nr XXX – pani Edyta Uljasz - Karasińska oraz nauczycielka języka polskiego – pani Nina Grudniewska.

Uczniowie mieli nie lada trudne zadanie – musieli przygotować do recytacji dwa teksty autorstwa Wisławy Szymborskiej. I trzeba przyznać, iż niektórzy recytatorzy zachwycili nas dojrzałością interpretacji. Niezwykle ważnym punktem konkursu  było wystąpienie naszego niezwykłego gościa – pani Ewy Chotomskiej, która recenzując interpretacje naszych uczniów, udzieliła im również kilku mądrych wskazówek artystycznych. Ponadto miłą niespodzianką dla recytatorów była obecność pana dyrektora Mariusza Wychódzkiego oraz pań wicedyrektor – Agnieszki Olszewskiej i Elżbiety Olszak, którzy zasiedli w gronie publiczności i kibicowali wszystkim występującym.

Spośród uczestników konkursu, jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce: DANUTA SIKORA– kl.5C

II miejsce: ELENA BARTOSZCZE – kl.6b

III miejsce: IDA MIROS – kl.4C

W kategorii klas VII – VIII:

I miejsce: GABRIELA BOBAK – kl.8D

II miejsce: GABRIELA MARCZYK – kl.8D

III miejsce: ELIZA KRYCH - kl. 8C

Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom wyśmienitych wystąpień!

• Dzień Odkrywców Kampusu Ochota

• Primaaprilisowe spotkanie naszych uczniów z fizyką podczas corocznego Dnia Odkrywców Kampusu Ochota. Organizatorzy z pięciu wydziałów nauk przyrodniczych poprzez wykłady, warsztaty, pokazy i laboratoria opowiedzieli o badaniach, które na pierwszy rzut oka wydają się ciut niepoważne, ale parafrazując klasyka było „100 procent nauki w nauce”. Dowiedzieliśmy się, że:  "Nie jeden jest świat… – czyli różne oblicza mechaniki kwantowej w filmowym obiektywie", na czym polega magia kryształów podczas wykładu "grafen i inne materiały warstwowe dla nanotechnologii", podążaliśmy za Doktorem NMR na tropie cząsteczki! oraz zobaczyliśmy jak zbudować domowy radioteleskop by obserwować kosmiczne fale radiowe

• BIBLIOTEKA

• Uczniowie klasy 1C odwiedzili bibliotekę szkolną i zostali przyjęci w poczet czytelników  SP nr 85!

Poznali zasady wypożyczania książek oraz zapoznali się z rozmieszczeniem  zbiorów w  bibliotece szkolnej. Każdy mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 3 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dołączając do idei wsparcia osób autystycznych, w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem "NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU". W tym dniu większość uczniów i nauczycieli przyszło do szkoły ubranych na niebiesko w geście solidarności z osobami autystycznymi. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że społeczność szkolna włączyła się do akcji organizowanej przez nauczycieli wspomagających.

Pamiętajmy, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie powinny być tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności. Mamy nadzieję, że takie myślenie pozostanie z nami na długo!

Zachęcamy do obejrzenia w Albumie fotograficznym zdjęć zrobionych przez nasz szkolny Fotoklub!