• WAŻNE INFORMACJE W ŚWIETLICY

• Świetlica szkolna

• Zajęcia świetlicowe organizowane są w godzinach 7:00 -17:30
          • W celu zapisu dziecka do świetlicy, rodzice są zobowiązani do osobistego złożenia wypełnionej karty zgłoszenia na dany rok szkolny
          • Uczniowie przebywający w świetlicy podzieleni są na stałe grupy, które przebywają po zajęciach szkolnych w przydzielonych salach (sale lekcyjne poszczególnych klas)
          • Podczas przebywania w świetlicy dzieci pod opieką wychowawców jedzą obiad
          • Stale, systematycznie współpracujemy z wychowawcami, pedagogiem i psychologiem szkolnym
          • Świetlica wspierana jest z funduszy Rady Rodziców. Za zgromadzone środki kupujemy pomoce dydaktyczne do zajęć (bloki, farby, kredki itp.), gry stolikowe, sprzęt sportowy, nagrody w konkursach itp.

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań, uzdolnień i umiejętności

Działalność świetlicy reguluje Regulamin świetlicy oraz Plan pracy świetlicy zatwierdzony przez dyrekcję szkoły.  Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy i odbywają się zgodnie z dziennym rozkładem zajęć.

Organizowane są między innymi:

- zajęcia plastyczno – manualne: rysowanie pastelami, kredkami, farbami, wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, itp.,

- żywe słowo: czytelnictwo, recytacje, scenki dramowe,

- zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zagadki, doskonalenie pisania, czytania i liczenia,

- zajęcia muzyczne: słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne,

- zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy na świeżym powietrzu, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, turnieje sprawnościowe,

- zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy,

- zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek i filmów, prezentacje multimedialne

- realizowanie edukacji prozdrowotnej, profilaktycznej, proekologicznej,

- odrabianie prac domowych

• Uczniowie biorą udział w wielu konkursach organizowanych przez wychowawców świetlicy jak i konkursach międzyszkolnych.
          • Od lat współpracujemy z Biblioteką dla Dzieci i Młodzieży nr XXX przy ul. Melsztyńskiej 4 ( zajęcia teatralne, wystawy prac dzieci)
          • Świetlica korzysta z hali sportowej i sali teatralnej
          • Świetlica korzysta z boiska szkolnego i placu zabaw

Wychowawcy nie zapominają, że świetlica jest przede wszystkim miejscem odpoczynku i zabaw dzieci, które przebywają w niej przed i po zajęciach lekcyjnych. Uwzględniając prawa dziecka, na co dzień przeciwdziałamy przemocy, prowadzimy zajęcia z zakresu komunikacji interpersonalnej, tak by każdy uczeń czuł się w naszej świetlicy bezpiecznie w myśl powiedzenia: „Świetlica mój drugi dom”.